Yakup OTGÖZ

BAŞKAN OTGÖZ: “GERÇEK SEVGİ KROMOZOM SAYMAZ”

Seydikemer Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’ne özel anlamlı bir çalışmaya imza attı.

Seydikemer Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendorumu Günü dolayısıyla hazırladığı videoda down sendorumunun bir hastalık olmadığına vurgu yaptı. Seydikemer Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki öğretmen ve öğrencilerin yer aldığı çalışmada özel öğrencilerin gönüllerince eğlendiği anlar paylaşıldı.

#RengimizBelliOlsun

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nü kutlayan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, özel olarak hazırlanan videoyu Türkiye Down Sendromu derneği’nin bu seneki etkinlikler için belirlediği #RengimizBelliOlsun hashtagiyle sosyal medya hesabından paylaştı. Başkan Otgöz, “Minik Eymen’in de video sonunda belirttiği gibi, ‘Gerçek sevgi kromozon saymaz.’ Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

 “BEN DE VARIM” DEDİLER

Seydikemer Belediyesi, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü kapsamında Seydikemer Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe katıldı. Etkinlikte ‘Ben de varım’, ‘Tıpkı sizin gibiyiz +1 farkla’ ve ‘Gerçek sevgi kromozom saymaz’ yazılı afişler hazırlayan öğrenciler, en güzel kıyafetleriyle objektiflere poz verdi. Yüz boyama, resim yapma gibi etkinliklerin yer aldığı etkinlikte özel öğrenciler öğretmenleri ve aileleriyle birlikte doyasıya eğlendi.

“NE BİR EKSİKLİK NE BİR HASTALIK” Down sendromlu öğrencileri koşulsuz sevgiyle hayata hazırladıklarını dile getiren Özel Eğitim Öğretmeni Fatmana Tekir; “Bugün 21 Mart Dünya Down Sendromlu Farkındalık Günü. Biz de burada bunun için toplandık. Tüm dünyada 21 Mart Dünya Down Sendromlular Günü olarak kutlanır. Down sendromu ne bir eksiklik ne de bir hastalıktır. Onları koşulsuz sevgiye hayata hazırlamak için buradayız.” diye konuştu.