Yakup OTGÖZ

İSTİKLAL MARŞI’NIN 100’ÜNCÜ YILINA ÖZEL HAZIRLANAN VİDEO DUYGULANDIRDI

Seydikemer Belediyesi, İstiklal Marşı’nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milli marş olarak kabul edilmesinin 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında özel bir video hazırladı. Videoda Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz de milli marşımızın dördüncü kıtasını okudu

///

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2021 yılının ‘Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı’ olarak kutlanmasına ilişkin genelge yayımlandı. İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. yıl dönümü ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri kapsamında Seydikemer Belediyesi tarafından özel bir çalışmaya imza atıldı.

SEYDİKEMER TEK YÜREK OLDU

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün talimatıyla hazırlanan videoda 10 farklı kişi farklı mekanlarda İstiklal Marşımızın 1 kıtasını büyük bir gurur ve coşkuyla okuyarak tek yürek oldu. Başkan Yakup Otgöz de milli marşımızın 4’üncü kıtasını okudu. Türk Milleti’nin destanlaşmış bağımsızlık mücadelesini anlatan dizeleri okuyanlar zaman zaman duygu dolu anlar yaşadı.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla da bir mesaj yayımladı.

İstiklal Marşı’nın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde milli marş olarak kabul edilmesinin 100. yıl dönümünü kutlamanın büyük gururunu yaşadığını kaydeden Başkan Otgöz, “Türk Milleti’nin onurlu mücadelesini ve bağımsızlığını vurgulayan İstiklal Marşımızın, 12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. Yıldönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Türk milletinin tarihte emsalsiz mücadelesi olan Kurtuluş Savaşı, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı’yla taçlanmıştır.

“TÜRK MİLLETİ BÜYÜMEYE, GELİŞMEYE DEVAM EDİYOR”

 İstiklal Marşımızı milletimize armağan eden büyük şair Mehmet Akif Ersoy, “Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın” diyerek, istiklal mücadelesinin ve gösterilen fedakârlığın büyüklüğünü ifade etmiştir. Tarihin her döneminde olduğu gibi bugünde Türk Milleti’nin bağımsızlığına, yurduna, birlik ve beraberliğine göz diken hainler vardır. Ancak bizde bu tarih, bu milli bilinç olduğu sürece hiç kimse birliğimizi, beraberliğimizi bozamaz. Türk milleti tarihten aldığı güçle her alanda büyümeye, gelişmeye devam ediyor. Tüm bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve minnetle anıyorum” ifadelerini kullandı.